• Dolar
    $28.95
  • Euro
    €31.55
  • Sterlin
    GBP 36.68

BRC

BRC GLOBAL GIDA STANDARDI (British Retail Consortlum) NEDİR? 

Birincil BRC sertifikası alan firmalar gıdaya direkt temas edebilen kutuları üretebilme yetkinliğine sahiptir. Bu yetkinlik sayesinde gıdaların streç, ambalaj veya herhangi bir koruyucuyla korunmasına gerek yoktur.

İlk olarak 1998 yılında İngiliz Perakendeciler Birliği (BRC) tarafından Gıda Teknik Standardı olarak yayınlanmıştır. Standart, dünya çapında gıda tedarikçileri tarafından özellikle de İngiltere perakendecilerine ürün sağlayan kuruluşlar tarafından benimsenmektedir. 

BRC Global Gıda Standardı ürüne veya menşei ülkesine bakmaksızın İngiliz perakendecilere gıda ürünü tedarik eden satıcılar için tasarlanmıştır. Standarda göre belgelendirme üreticilerin, marka sahiplerinin ve perakendecilerin kendi yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olurken nihai olarak da tüketicinin koruyucusu olur. 

Standart özellikle; işletmede dökümante edilmiş ve etkin bir kalite yönetim sisteminin uygulanmasını ve fabrika çevre standartlarının, ürünlerin, proseslerin ve personelin etkin bir şekilde kontrol edilmesini şart koşmaktadır.